Automatické kotle

 

Nabízíme alternativní zdroje vytápění, automatické kotle na pelety.

Montáž včetně dodání automatických kotlů na pelety - PONAST  , OPOP , BOHÁČ , EDILKAMIN , LICOTHERM

Přestavby litinových kotlů na pevná paliva  , na automatický provoz na u hlí a pelety - BOHÁČ automatické kotle

http://www.automatickekotle.cz

Tyto kotle jsou v poslední době v popředí zájmu, jelikož mnoho lidí se vrací k topení dřevem a uhlím z důvodu zdražování energií.

Jedná se o téměř všechny typy litinových kotlů. Nejznámější jsou VIADRUS a DAKON, IMMERGAS, FEROLLI  těmito přestavbami se zabývá i naše firma a má zastoupení pro Zlínský kraj jak obchodní tak servisní.

 

Přestavbou staršího kotle s ručním přikládáním na kotel s automatickým provozem dojde k výraznému navýšení účinnosti spalování, která se v celém rozsahu výkonů pohybuje nad hranicí 85%. Stejně výrazné změny se docílí z pohledu emisí. Pokud při spalování hnědého uhlí, či vlhkého kusového dřeva v ručním provozu velice často vychází z komína hustý tmavý kouř, při spalování uhlí či pelet v hořáku z komína naopak žádný viditelný kouř nevychází (upravené kotle emisně i účinností splňují požadavky na kotle nejpřísnější třídy 3 dle ČSN EN 303-5:2000 ).

Dále jsou  žádány kotle na dřevo, které jsou plně automatické i na pelety a vztahují se na ně i dotace Zelená úsporám jelikož vyhovují emisním limitům.

 

Zelená úsporám

Kontakt

VISTAMONT - Plesník Vítězslav Hranická 272
757 01 Valašské Meziříčí
Provozní doba:
8-11 12-16 hod v pracovní dny
Tel.: 720 300 302 vistamont@seznam.cz